RİCA ve HATIRLATMA

Paylaşmak elbette çok güzel. Ama ürün veya tasarımın sahibini hiçe sayarak kendine maletmek bence hiç hoş değil. Bu hususta daha duyarlı olmanızı, yayınlarınızda kaynağınızı belirtmenizi özellikle rica ediyor,

"5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası" gereği eser sahibinden izin alınmadan, web sitelerine yüklenmiş olan fotoğraf ve makalelerin kopyalanması, saklanması ve kullanılması suçtur !!!


diye tekrar hatırlatmak istiyorum. Lütfen yanlış anlamayın, emeğe saygı gerek...

30 Mayıs 2010 Pazar

Kağıt Mendil Çantası ve Kitap Ayracı…


     Merhaba arkadaşlar, “Ankaralı Blog Sahipleri” buluşmamızda ben kızlara ufak hediyeler hazırladım hem benden bir hatıra kalsın hem bu günü hatırlasınlar diye çantalarına şık bir kâğıt mendil çantacıkları ve kitaplarına ayraçlar yaptım. 

    Bu kâğıt mendil çantacıklarını yabancı bir sitede görmüştüm ve 10 marifet sitesinde yayınlamıştım. Aslında keçeden çok güzel oluyor ama ben hafta içi çarşıya inemediğim için evdeki 3 paket temizlik bezlerinden yaptım. 


     Kâğıt mendile göre ayarlayıp sürfile makasıyla bezin kenarlarından kestim, dörde böldüm ve iki ucunu tam ortalarına getirip kenarlarından kalın bir iple düz dikiş diktim. Üzerine de biraz şık göstersin diye çiçek boncuk diktim. Umarım beğenmişsinizdir kızlar :D Çantalarda ağzının yapışkanı açılan mendillerden kurtulmanın hem şık hem iyi bir yolu diye düşünüyorum.
 
 
      Ayraçları yapmak için de bir kutu abeslang (satanlar ısrarla öyle söylüyorlar yani tahta dil tutucu) aldım, üzerine oğluşumla minik sticker yapıştırıp gazlı kalemlerle boyadım. 


    Ayrıca “bulutgölgesi” Tülin ablaya, “AtölyeKedi” Evren'e ve “Ojeliparmaklar” Yeşim’e hediyeleri için, "Aşkım&Aşkım" Öznur'a da peçeteleri için teşekkürler ediyorum.

    Sevgiyle, sağlıcakla kalın canlarım…

Ankara Buluşmasından Notlar…


     Merhaba arkadaşlar, dün Ankara Buluşmamızı yaptık, kendi adıma söylemek istiyorum çok güzel ve çok eğlenceli geçti. Bazı arkadaşlarla önceden tanışmıştık, dün itibariyle yeni arkadaşlar, yeni insanlar, yeni bloglarla tanıştık. Küçük misafirlerimiz de vardı, onlara da annelerine de gelen herkese kocaman kocaman teşekkürler ediyorum, iyiki geldiniz ayaklarınıza güzel yüreklerinize sağlık.  

    Yeni buluşmalardan, organizasyonlardan konuştuk “nerelerde buluşabiliriz?, nerelere gidebiliriz?” diye fikir alışverişinde bulunduk, bakalım buradaki konuşmalara göre yakın bir zamanda tekrar bir buluşma ayarlamak istiyorum, bu sefer Ankaramızın tarihi ve güzel mekanlarına gitmek istiyoruz, sizleri buradan bilgilendiririm arkadaşlar.

     Bu arada biz bayanlar buluşunca eşlerimiz de haliyle “Biz ne yapacağız?” diye hayıflanıyorlar :D  Bir daha ki blog buluşmamızda onlara da bir “Eşler Buluşması” ayarlamak lazım diye düşünüyorum eeee hakları değil mi? 

     Geleceğim deyip gelmeyenler oldu, onlarında gelmesini çok isterdim ama olsun inşallah bir gün bir yerde görüşür, buluşur, kaynaşırız.


     Toplamda 16 kişiydik, 3 tane de küçük misafirlerimiz vardı, canlarım benim… Gelen arkadaşlarım kimlermiş bir bakalım değil mi? Sağdan başlayarak sırayla kızların blog isimlerini linkleriyle birlikte yazıyorum:

http://bulutgolgesi.blogspot.com
http://ojeliparmaklar.blogspot.com/
http://elifinterazisi.blogspot.com/
http://nerimandaninciler.blogcu.com/
http://wwwumudayolculuk.blogspot.com/
http://atolye-kedi.blogspot.com/
http://ntardu.blogspot.com/
http://aaskimaskim.blogspot.com/
http://tiryakihobi.blogspot.com/
http://aycanindukkani.blogspot.com/
Misafir arkadaşımız Nazan hanım
http://evsohbeti.blogspot.com/
http://lolipu.blogspot.com/
http://oruk.blogcu.com/
http://sabayca.blogcu.com/ (bu resimde sabay ablamız yok)
ve
ben

    Neyse sözü fazla uzatmayayım da fotoğraflar konuşsun, şimdilik bendeki resimleri ekliyorum sonradan Ayçacığımın gönderdiği fotoğraflardan birkaç tane daha ekleyeceğim, şimdiden teşekkürler Ayçacım…     İşteee bir Ankara'nın blog sahibi kızları buluşmamız da böyle geçti. Hepinize tekrar tekrar teşekkürler ediyorum canlarım, bir dahaki buluşmada görüşmek üzere… Sizleri çok seviyorum...

    Sevgiyle kalın canlarım…
Dip Not: Yalnız toplu fotoğraflarda elimdeki güzel dekora dikkat :D Ben de bir alemim yahu :D

27 Mayıs 2010 Perşembe

"Ankaralı Blog Sahipleri Buluşması" Hakkında ...


     Eveeeet canlarım, bilindiği gibi bu haftasonu Ankaralılar için büyük gün :D Çok güzel, kaliteli, seviyeli ve yeni dostluklara, başlangıçlara yelken açacağımız bir etkinlik yapacağız. Kaç gündür heyecanım artık yüzümden okunuyor. Kendi kendime gelemeyen olur mu acaba?, kaç kişi gelecek?, bir aksilik çıkar mı?, kalabalık olur muyuz? diye düşünüp duruyorum sonra da kendi kendime moral verip herkese pozitif elektrik gönderiyorum :D

     Yazılan yorumlar ve mail attığım arkadaşlar sonucunda tahmini olarak 20 kişi civarında olacağız. İnşallah bir aksilik çıkmaz da çok güzel bir buluşma, kaynaşma olur.

     Arkadaşlar, mekan ve zaman konusunda kimseden itiraz ya da öneri gelmediği için 29 Mayıs Cumartesi saat 14:00'de Kızılay'da ki Park Bulvar'da buluşuyoruz.

     Eğer bu buluşma hakkında bir sorunuz ya da istediğiniz varsa isteyenlere cep telefon numaramı mail olarak gönderebilirim. Sizleri çok seviyorum ve kocaman kocaman öpüyorum.

     Sevgiyle kalın canlarım...


Not:  Bu arada arkadaşlar geldiğinizde kendinizi tanıtırken blog isimlerinizi ya da rumuzlarınızı da söylerseniz daha iyi olur diye düşünüyorum.  Teşekkürler canlarım...

26 Mayıs 2010 Çarşamba

Çanta Yenileme ve Dikme Çalışmalarım…


     Merhaba arkadaşlar, yaklaşık 2 sene evvel yaptığım çanta çalışmalarımı sizlerle paylaşmak istiyorum. Bir fuarda verilen rengine bayıldığım, içi geniş ve kullanışlı bir sponsor çantasını nasıl kullanabilirim diye düşündükten sonra evdeki yapma çiçeklerle süsleyip bu hale getirdim.
 

      Yazılı tarafını arkaya getirdim ve boş tarafını da çiçeklerle süsleyip kullanışlı bir çantaya dönüştürdüm. Yazları rengine uygun kıyafetlerle kullanıyorum, içi geniş olduğu için rahat ve sevdiğim bir çanta.


     Çiçekli çantayı ise ne ile yaptığımı tahmin edemezsiniz? Sıkı durun, yastık kılıfı… Evet, bir yastık kılıfından yaptım bu çantayı. Bunu da 2 sene evvel Derya Baykal, programında yapmıştı… Ben böyle pratik şeyleri, hemen yapılıp ortaya çıkan eşyaları çok seviyorum. Evdeki kılıflarıma kıyamadığım için ertesi gün bu çiçekli ve sevimli kılıfı alıp çantaya dönüştürdüm. Bu da tam yaz çantası aslında ama ben bu çantamı pek kullanmıyorum, cüzdan, ruj, gözlük ya da telefon hep bir köşesine gidiyor ve bulana kadar geriliyorum yani benim gibi çantaya çok eşya koyanlar için ideal değil. Ama genç kızlara da tavsiye ederim… İsteyen olursa nasıl yapıldığını anlatırım.

    Sevgiyle kalın canlarım…

25 Mayıs 2010 Salı

Biraz Geç Kalmış Post: Yiğit’in Sarı Fili


     Merhaba arkadaşlar, hatırlarsanız Yiğit izlediği bir film üzerine benden oyuncak bir fil istemişti ve ben de sizlerden fil şablonu istemiştim (kısır döngü gibi oldu, herkes birilerinden bir şey istemiş :D) Hepinize ayrı ayrı teşekkürler ederim, sayenizde çok güzel bir şablon buldum ama çok küçüktü ben de onu elimden geldiğince büyük çizmeye çalıştım.        Eski yüz havlum vardı (tabii atamadım) ben de onu bu şekilde değerlendireyim dedim ve fil kardeşin şablonunu havlunun üzerine iğneledim, biraz daha büyülterek çizdim. Önce kulaklar için yerlerini kestim, tabi dikiş bilmeyen acemi biri olarak filin kulaklarını tersten dikmişim, onları sökmek zamanımı aldı, ayrıca bu fili yaparken sökme yanılma yoluyla bayağı incelik öğrendim artık :D       Filin kenarlarından ayaklarının ortasına kadar tersten diktim, düzünü çevirdim, burun ve kuyruk kısmını ortaya çıkardım. Gözünü kırmızı düğmelerden yapayım dedim,  şeffaf düğmelerim vardı ben de iki tanesine kırmızı oje sürdüm, kuruyunca gözlerini diktim. 
 
 
      Bir yastıktan kalma elyafım vardı, onu da içine iyice doldurup kalan yerlerini de elimle diktim, işte karşınızda Yiğit’imin fili...


       Gerçi tamamen bitince hatalar ortaya çıktı, biraz da çirkin oldu gibi sanki “Buz Devri” filmindeki mamuta benzedi :D kafası biraz büyük oldu, filin hortumunun altından biraz kavis vermeliydim daha güzel dururdu ama olsun oğluşum filini çok sevdi ya o bana yeter… Yiğit fili eline aldı ve “Anne bana fil yaptın, şeşekküley” dedi, daha ne isteyebilirim ki :D

     Bu sevimli fil ile hem evdeki atamadığım eşyalarımı değerlendirdim hem oğluşuma istediği bir oyuncak yaptım, hem de bu sayede yeni bir uğraşım oldu… Gerçi başka bir oyuncak diker miyim? Uzunca bir süre dikmem herhalde ama yine de orasını zaman gösterir. 

    Benden şimdilik bu kadar, sevgiyle kalın canlarım…

21 Mayıs 2010 Cuma

Kutulardan Kalemlik Yaptım…


     Merhaba arkadaşlar, uzun zamandır kutuları yapışkanlı kâğıtlarla ya da kumaşlarla kaplamayı çok severek yapıyorum, hepsine farklı bir görüntü, işlev ve hava veriyor.       Bir tane kare salep kutum vardı, onu da kaplamıştım elimde boş boş duruyordu, bir tane daha salep kutusunun içi de bitince onu da kaplayıp, birleştirip böyle bir kalemlik ya da sepet yapayım dedim. 


     Ortasına da kartondan bir şerit kesip üzerini aynı kâğıttan kapladım ve iki kutunun ortalarından eşimin de yardımıyla zımbaladık. Hem çok değişik ve hoş bir kutu değerlendirme çalışması hem de yeni bir kalemlik ya da ıvır zıvır koyma kutusu oldu. Aslında biraz da sade bir kutu gibi duruyor biraz da süslemek gerekir diye düşünüyorum. 


     Şimdilik bu kadar oldu, eski kutuları değerlendirmeniz için sizlere belki bir fikir verir…

     Sevgiyle kalın canım…

19 Mayıs 2010 Çarşamba

Arabamızın Başına Gelenler!

    
       Merhaba arkadaşlar, geçen hafta Yiğit “Ben anneannemi özledim, gidelim.” diye tutturdu. Hazırlanıp arabamıza bindik, eh düştük yollara… Biraz ilerledikten sonra arabamız, “gaz bitti” diye sinyal verdi, gittiğim güzergâh üzerinde olmadığı için ben de geri dönüp tanıdık otogaz istasyonuna gitmeye karar verdim. Sağa sola dönüşlerde arabadan garip sesler geliyordu, biraz korkarak arabayı sağa çekip tekerlere baktım, çamurluk davlumbazı yerinden yana kaymış, dolayısıyla o garip sesler oradan geliyordu. Neyse gazımı almaya gittiğimde ilk önce servise davlumbazı yaptırdım, “zorlanmayla olmuş” dediler, gazımı aldım tam çıkarken gaz bitti sinyali tekrar yanmaya başladı. Biraz şaşkın biraz da korkak tekrar girdim istasyona ve sahibi Fevzi abiye olanları anlattım. Sağolsun hemen her yerine baktırdı ve “gaz geçişi yok, servisine götür” dedi. 
     Akşam eşimle birlikte Ford servisine götürmeden önce arabamızı iyice inceledik ve baktık ki arabanın üstü çiziklerle dolu, yanları derin çiziklerle kavlamış ve kıl-tüyle doluydu ama en önemlisi sol çamurluğun altı koparılmış ya da parçalanmış gibiydi. Çıldırmak üzereydik artık, ne olmuştu bir gecede arabamıza akıl-sır erdiremedik. Arabanın fotoğraflarını çekip, kaskoyu aradık, durumu izah ettik ve hemen servisine götürdük. Servisteki görevli “Ben bundan 3 kere daha görmüştüm” dedi ve bize nasıl olduğunu açıkladı. Sonucuna inanamayacaksınız, biz bile hala şoklardayız… 
     İşte sonuç: Arabamızın motor kaputunun içine kedi kaçmış ve bir köpekte onu çıkarmak için arabamızın çamurluğunu dişleriyle parçalamış, tırnaklarıyla her yerini çizmiş, bazı yerlerini dişlemiş ve gaz kablosunu koparmış… 

     Çok acayip değil mi? Biz de çok şaşırdık, nasıl olur böyle bir şey deyip duruyoruz hala? Arabamız bir hafta serviste kaldı, tamir oldu ve çok şükür durumu gayet iyi. Herhalde bir süre daha kedi ve köpek lafı etmeyiz de duymayız da… Hayat sürprizlerle dolu, buna en değişik örnek…

     Sevgiyle kalın ve böyle sürprizlerle hiç karşılaşmayın canlarım…

Bayramımız Kutlu Olsun...


19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun...

18 Mayıs 2010 Salı

Yeni Çekilişler, Kampanyalar...     Satıyorum Uygun Fiyata blog sahibi arkadaşım bu görmüş olduğunuz çeşitli  makyaj malzemeleri ve takıları bir kişiye hediye ediyor. Çok güzeller, umarım bana çıkar... Katılım ve detaylar için buradan buyrun...     Turkuaz arkadaşımız da İndirimli bujiteri sitesi ile ortaklaşa tam 10 kişiye kolye, küpe, bileklik v.s. hediye ediyor... Kaçırmamanızı şiddetle tavsiye ederim... Detaylar için buradan bakınız...
     Keyifli Alışveriş blogu bu görmüş olduğunuz cici hediyeleri bir kişiye veriyor. Göz farı, gümüş kolye, makyaj çantası ve gloss plump. Detaylar ve katılım için buradan bakınız...     Harika kampanya buldum; She Wolf Cosmo Beauty blogger arkadaşım süper bir far seti hediye ediyor. Bu sette 25 renk far ve bir far fırçası var. Katılım ve detaylar için buradan buyurun...


      Biraz Gerçek Biraz Hayal blog sahibi arkadaşımız da bu şirin hediyeleri iki kişiye hediye ediyor. Kaçırmayın arkadaşlar. Katılım ve detaylar için buradan bakınız...     Makyaj Günlüğü arkadaşımız bir hediye çekilişi daha yapıyor ve tam 4 kişiye birden hediye veriyor. Bu harika hediyeleri kaçırmayın derim ben. Katılım ve detaylar için buradan bakınız...


     Sihirli Sepetim, Tıkladaal.com ile ortaklaşa 3 kişiye çok güzel hediyeler veriyor. Avon'un yeni parfümü Outspoken, Anew Clinical ürünü ve askılı elbise. Katılım ve detaylar için buradan bakınız...     S.W.L Seval arkadaşımız 100. izleyicisi şerefine çok güzel hediyeler veriyor, kaçırmayın derim. Katılım ve detaylar için buradan tık tık...


     Müge Çeyiz Evi arkadaşımızın blogu henüz çok yeni ama hediyelerle bizlere merhaba diyor. Toplamda 5 kişiye kendi yaptığı peçetelikten hediye ediyor. Katılım ve detaylar için buradan bakınız...
     Yeni blogger arkadaşlarımızdan biri daha, hoşgeldin By Didi. Bu arkadaşımızın da çok güzel hediyeleri var, iki konsept hazırlamış, seçim size kalmış. Katılım ve detaylar için buradan buyrun...

    Benim Dünyam arkadaşımız da bu gördüğünüz çok şık takı setini hediye ediyor. Kaçırmayın derim ben. Katılım ve detaylar için buradan tık tık...14 Mayıs 2010 Cuma

Ertelenen Ankaralı Blog Sahipleri Buluşmasına Gelen Var Mı?         Merhaba canlarım, havalar iyice güzelleşti, eee Ankara'nın güzelleri ile de artık buluşalım diyorum. Malum gelemeyenler olacağı için ertelediğimiz Ankara buluşmasını artık yapalım çünkü hepimiz sabırsızlanıyoruz değil mi? Sizleri çok özledim canlarım, hem bir kahve eşliğinde sıcak sıcak muhabbetler edelim hem de kaynaşıp yeniliklere kucak açalım diye düşünüyorum.

          Ben hem herkesin kolayca gelebileceği yani merkezi hem rahat olabileceğimiz hem de şık bir yer diye tekrar Park Bulvar'ı öneriyorum.  Ayrıca tarih ve saat konusundaki önerim; 29 Mayıs Cumartesi günü saat 14.00.  Buluşma yeri, saati ve tarihi konusunda sizler de önerilerde bulunursanız çok sevinirim canlarım. 

        Sizlerden yine bir ricam var; duyanlar duymayanlara haber versin de bu sefer biraz kalabalık olalım ne dersiniz? 

       Cevaplarınızı sabırsızlıkla bekliyorum, hadi bakalım...

       Sevgiyle kalın canlarım…


 

Tatlı mı Tatlı Ödül...

     Canım arkadaşlarım AtölyeKedi ve Marifetli Cadı beni bu tatlı mı tatlı, şirin mi şirin ödüle layık görmüşler, çok çok çok teşekkürler ediyorum güzellerim...

      Bu ödülün de kuralları varmış, bakalım neymiş :D

1. Bu ödülü 10 tatlı blogger'e gönderin.
2. Bu ödülle ilgili bir post yazın fotoyu ve ödülü göndereni yazın.
3. Ödülü bloğunuza koyun.
4. Ödüllendirdiğiniz 10 kişiyi yorumla bilgilendirin.

  
     Hepiniz benim için ayrı ayrı tatlısınız, seçmek zor oldu ama ben de bu tatlı arkadaşlarıma yolluyorum:


http://ntardu.blogspot.com/
http://dendeninyorungesi.blogspot.com/
http://tiryakihobi.blogspot.com/
http://acemihobici.blogspot.com/
http://leyya-craftmania.blogspot.com/
http://gul-sah.blogspot.com/
http://kekcafe.blogspot.com/
http://ladygreenriver.blogspot.com/
http://umudayolculuk.blogspot.com/
http://yldoz.blogspot.com/
http://baharinelleri.blogspot.com/


12 Mayıs 2010 Çarşamba

Dantel Şapka Süslemece…


      Bu şapkayı kayınvalidem Olgunlaşma Enstitüsüne giderken yapmış, çok zarif ve güzel bir şapka örmüş. Geçen senelerde bana duvarımı süslesin, hatıra olsun diye vermişti. Bende sade bir şey kullanmayı sevmediğim için üzerine evdeki annemden getirdiğim yapma çiçeklerle süslemiştim. Balkondaki perdeme ve masa örtüme de renkleri uyduğu için balkon duvarıma astım. Çok değişik ve güzel bir dekor oldu, tablo gibi. 

      Böyle şık eşyaları kullanmayı, sade ise süslemeyi seviyorum. Sizlerin de evinde böyle el emekleri varsa, bu şekilde değerlendirebilirsiniz. Belki de bir fikir vermişimdir, ne mutlu bana…

    Sevgiyle kalın canlarım…

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...