RİCA ve HATIRLATMA

Paylaşmak elbette çok güzel. Ama ürün veya tasarımın sahibini hiçe sayarak kendine maletmek bence hiç hoş değil. Bu hususta daha duyarlı olmanızı, yayınlarınızda kaynağınızı belirtmenizi özellikle rica ediyor,

"5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası" gereği eser sahibinden izin alınmadan, web sitelerine yüklenmiş olan fotoğraf ve makalelerin kopyalanması, saklanması ve kullanılması suçtur !!!


diye tekrar hatırlatmak istiyorum. Lütfen yanlış anlamayın, emeğe saygı gerek...

30 Ocak 2012 Pazartesi

Sevgiliye, özel tasarım hediyeler ...

Merhaba canlarım,

Bu aralar bir koşuşturma, bir çabalama, bir stres sormayın :) Sergimize günler kaldı, heyecan bir yandan, neleri yapsam diğer yandan, evdeki keşmekeş de cabası vallahi. Eşim sırf çalışma odama düzen gelsin diye İKEA'dan 4 tane gardrop aldı, bunları duvardan duvara bana dolap yaptı, belli etmiyor ama çok yoruldu, sağolsun. İyi oldu da evdeki dağınıklık bir o kadar arttı, çalışma odamı boşaltmak için dağıttıklarımızı mı toplayayım, kafamı mı anlayamıyorum :)

Bu arada beni internetten bulan değerli bir arkadaşımıza kendi hikayelerine uygun bir çalışma tasarladık, ne yalan söyleyeyim Talha ve Hümeyra arkadaşlarımızın kendileri gibi çok da güzel oldu, onlar beğendi bizde gururlandık doğrusu. Bu koşuşturmanın arasında sizlere duyurusunu yapmakta da bu sebeple geciktim. Unutmadan söyleyeyim, Talha Beyden yayınlamak için izin istedik, bizi kırmadı sağolsun, hatta aşkları bloğumda yayınlanmış da oldu :) Allah mutluluklarını daim, ömürlerine sağlık ve huzur versin.

Talha Bey o kadar sevdi ki bir arkadaşı içinde bize sipariş verdi, evlilik yıl dönümlerine yetiştirmek için epey uğraştık, ama Sinan Beyin telefonla aramasından, sevincini ve teşekkürlerini iletmesinden uğraştığımıza değdiğini gördük. Sinan Beyden de yayınlamak için izin istedik, o'da bizi kırmadı sağolsun, onların aşkları da bloğumda yayınlanmış oldu :) Allah onlarında mutluluklarını daim, ömürlerine sağlık ve huzur versin.

Allah'ın lütfundan sual olunmaz, bizimde mutluluğumuzu daim, ömürümüze sağlık ve huzur versin. 

Bu arada eşimle sohbeti koyulaştıran Talha Beyler o kadar candan ki bizi İstanbul'a davet ettiler, mutlaka görüşelim diyorlar, bizde onları canı gönülden davet ediyoruz canım Ankara'mıza. Havalar güzel olsa da gitsek valla, sadece onlar değil, bu işle uğraşırken tanıdığımız o kadar çok güzel insan var ki, hepsini görmek, İstanbul'u gezmek istiyoruz bizlerde. Neyse şu sergi işi bitsin hele hayırlısıyla, sonrası Allah kerim.

Şimdi gelelim ürünümüzü nasıl yaptığımıza.

2 adet vagon, 1 adet lokomotif ve buhar dumanı ile harflerden oluşturduk çalışmamızı. Eşim öncelikle fotoğrafları vagon ve lokomotiflere yerleştirecek ölçülere getirdi, bize gelen fotoğraflar sürpriz olsun diye eldeki mevcutlardan olduğu için düzenlemesine epey de uğraştı sağolsun. Verilen hikayeye göre hangi fotoğraf hangisine konulacak, yazılacak yazılar nerede olacak diye organizasyonu yaptık ve herbir parçayı ayrı ayrı boyayıp, vernikledik. Fotoğraflı kısımlar özel olarak bastırılarak, figürler üzerine vernikle dekupe ettik. Tüm bunlar özel olarak hazırlanan bir tabana yapıştırdık. Bu tabanın arkasına da ayakta rahatça durabilsin diye bir ayak yaptık. Bu ayağın gireceği kısım, elastik bir yapıştırıcıyla tutturuldu, ki takarken kırılma veya bozulma olmasın diye. Eşimle ortaklaşa yaptığımız bir ürün oldu sonunda.

Aşağıda fotoğraflarını göreceğiniz bu hediyeler sevgililere gitti. 

14 Şubat sevgililer gününde sizlerinde aklınızda olsun canlarım :)

Sevgi ve muhabbetle kalın...


15 yorum:

 1. ellerinize sağlık çok güzel olmuş....

  YanıtlaSil
 2. Tam bir ekip çalışması, ellerinize sağlık canım:)

  YanıtlaSil
 3. sibelciğim senin ve eşinin ellerine sağlık harika olmuş.gidecek evlere huzur versin

  YanıtlaSil
 4. ooo, siz aştınız artık arkadaşım, ne güzel olmuş bu böyle, bayıldım, ellerinize sağlık

  YanıtlaSil
 5. fikirde uygulama da çok güzel olmuş sevgili sibel.eşini de seni de tebrik ediyorum..

  YanıtlaSil
 6. süper bir ikili oluşturdunuz eşin ve sen, harika bir çalışma.

  YanıtlaSil
 7. Ellerinize emeğinize sağlık arkadaşım çok güzel bir çalışma olmuş. Allah kimseyi sevdiklerinden ayırmasın ( amiiin ) ...

  YanıtlaSil
 8. Harika olmuşşşşş. Ellerinize sağlık. Bayıldımmmmm. Sevgiler,

  YanıtlaSil
 9. Merhaba, çok güzel yapmışsınız elinize sağlık, sevgiler.

  YanıtlaSil
 10. Sibelcim,farklı ve çok güzel bir hediye olmuş,sahipleri mutlu günlerde kullansın,eşini ve seni tebrik ederim,sevgiler canım...

  YanıtlaSil
 11. Oldukça yoğun günler yaşıyorsunuz Sibel hanım, kolay gelsin size, serginize uğrayacağım inşallah, sevgiler.

  YanıtlaSil
 12. adavedeniz teşekkür ederiz canım,

  baharcım teşekkürler,

  amin Serpil ablacım, teşekkür ederiz,

  Teşekkür ederim İlayda,

  Teşekkür ederim elifcim, vallahi aştık ben de inanamıyorum (maşşallah diyim de bişi olmasın :D)

  Evet Noblessem biz süper ikiliyiz artık :D teşekkkürler canım...

  Teşekkürler Yasemincim...

  Meralcim amin güzelim, allah kimseyi ayırmasın... Teşekkürler...

  Teşekkür ederim Tuğçe :D

  Nergiz teşekkkür ederiz canım...

  Nuraycım teşekkür ederiz, vallahi kişiye özel ve farklı bir çalışma oldu, eşim de ben de ayrı mutlu olduk bunu hazırlarken :D

  Elişi defteri evet şekerim yoğun günler ama eğlenceli günler :D Teşekkür ederiz sergi de görüşmek üzere inş. güzelim...

  YanıtlaSil
 13. Ellerinize sağlık, çok güzel olmuş.

  YanıtlaSil

Canlarımın Güzel Düşünceleri...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...