RİCA ve HATIRLATMA

Paylaşmak elbette çok güzel. Ama ürün veya tasarımın sahibini hiçe sayarak kendine maletmek bence hiç hoş değil. Bu hususta daha duyarlı olmanızı, yayınlarınızda kaynağınızı belirtmenizi özellikle rica ediyor,

"5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası" gereği eser sahibinden izin alınmadan, web sitelerine yüklenmiş olan fotoğraf ve makalelerin kopyalanması, saklanması ve kullanılması suçtur !!!


diye tekrar hatırlatmak istiyorum. Lütfen yanlış anlamayın, emeğe saygı gerek...

6 Ocak 2014 Pazartesi

El Emeği Şenliğimiz Hakkında :D

            Merhaba el emeği üretmeyi seven dostlar :D

     Sizlere Şubat ayında yapacağımız şenlik için birkaç şey söylemek istiyorum. Öncelikle kermes diyerek başladığım bu güzel etkinliğe “Şenlik” diyerek devam etmek istiyorum çünkü bu, biz üreten bayanların satış ve tanıtım yaptığı bir platformun ilk adımı olacak ve inşallah devam da edecek.

       Mantıken aldığım bir kararı açıklamak istiyorum, umarım bir yanlış anlamayla karşılaşmam. Bazı arkadaşlar ile düzenlediğim şenliğe katılım için yazıştığımızda “
beni de yazın vaktim olursa gelicem”, “o zamana kadar ürün hazırlayabilirsem gelicem”, “işim olmazsa mutlaka katılıcam” gibi tavırlarla karşılaştım. Katılım sayımız bir hayli fazlalaştı, kimseyi kırmak üzmek istemem, herkesin böyle bir etkinlikte olmasını can-ı gönülden isterim ama, maalesef sadece 63 kişi (ben 3 gün katılacağım) ile katılım olacak. Bu şenliğe kesin gelebilecek arkadaşlar ile beraber olmak istiyorum. Arkadaşlar, ben bu şenlik için çok koşturdum ve hepimiz adına önemli bir iş yaptığımı, bunun yine bizim adımıza bir başlangıç olacağını düşünüyorum, ayrıca kimse kimsenin hakkını da yemesin istiyorum. Böyle bir etkinliğe katılmak isteyen, kendini tanıtmak isteyen, bilinmeyen ama harika işler üreten insanlar varken, bazı arkadaşlarımızın böyle isteksizce davranması beni üzüyor.

         Bu sebeplerden dolayı, şenliğimize katılım taleplerinizde bir ciddiyetin olması, daha doğrusu sözüm söz denmesi amacıyla katılım ücretlerini (esasen bağış yapmak üzere toplanacak olan ücretleri) önceden toplamanın daha doğru olacağını düşünmekteyim. Hafta içi bir gün hem mekanı görmeniz adına hem henüz tanışma fırsatım olmayanlarınız ile bir tanışma toplantısı yapmış oluruz hem de ücreti imza karşılığı elden toplayabilirim. Gelemeyecek olanlar özelden yazarsa hesap numarası vereceğim.

        Lütfen yanlış anlama olmasın, ben Yenimahalle Belediyesine resmi olarak bir söz verdim, şenlik günü geleceğim diyenlerin gelmemesi halinde düşeceğim durumu tahmin edersiniz. Bu durum ileride yapacağımız çalışmaların önüne geçer, hiç birimiz bunu istemeyiz değil mi?

        Neyse şimdilik bu kadar beni takipte kalın. Bir de şenlik duyurumuzu ne kadar çok paylaşırsak o kadar yararlı olur

Sevgiyle kalın.
Sibel Gönen - Sibel'in Hobi Dünyası

5 yorum:

 1. Tebrikler , çok güzel bir etkinlik.Sonuna kadar destekliyorum.Emeğinize sağlık Sibel Hanım...

  YanıtlaSil
 2. Bu işin düzgün yürümesi için doğru bir yöntem izlediginizi düşünüyorum. Bu sefer müşteri olarak etkinliginize Katılacağım ama umarım tekrarı olur ve ben de sizinle birlikte olurum. Mutlu günler dilerim...

  YanıtlaSil
 3. Her şey gönlünce ve yolunda ilerlesin inş. canım.
  Kolay gelsin

  YanıtlaSil
 4. Bende bloguma beklerim. Üzerinde çalışıyorum hala :)
  http://icimdenngeldi.blogspot.com/ :) :) beklerim.
  MUTLU YILLAR :)

  YanıtlaSil
 5. şenliğinizi sabırsızlıkla bekliyorum, inşallah gelip tanışıp ürünlerinizden alabilirim, sevgiler

  YanıtlaSil

Canlarımın Güzel Düşünceleri...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...