RİCA ve HATIRLATMA

Paylaşmak elbette çok güzel. Ama ürün veya tasarımın sahibini hiçe sayarak kendine maletmek bence hiç hoş değil. Bu hususta daha duyarlı olmanızı, yayınlarınızda kaynağınızı belirtmenizi özellikle rica ediyor,

"5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası" gereği eser sahibinden izin alınmadan, web sitelerine yüklenmiş olan fotoğraf ve makalelerin kopyalanması, saklanması ve kullanılması suçtur !!!


diye tekrar hatırlatmak istiyorum. Lütfen yanlış anlamayın, emeğe saygı gerek...

27 Ocak 2010 Çarşamba

10 MARİFET VE KARTPOSTAL KAMPANYASI...       Bilindiği gibi yaklaşık iki hafta önce, Banu ablamız ve fındıkkurdum sayesinde, unutulan değerlerimizi yeniden yaşatmak adına 10 Marifet sitesinde bir kartpostal kampanyası - etkinliği yapıldı. Önceleri “çocuğum var, ben yapamam herhalde” dediğim bu etkinliğe bir heyecanla katıldım ve çok zevk alarak hem de kıymetli bir eser ortaya çıkardığımı düşünerek bir sürü kart yaptım. Hatta hızımı alamayıp, elimde 20 adres varken 26 adet kart yapmışım. Olsun her yönüyle çok eğlenceliydi benim için. 

      Evde çocuk olunca böyle işlerle uğraşmak da zor oluyor, ilk zamanlar oğlumla birlikte yaptım, hatta birkaçında Yiğitimin de emeği var. Mesela kalplerin, tavşanın ve çiçeklerin ortasındaki siyah keçiboynuzu çekirdeklerini oğlum yapıştırdı, o kadar da yardımı oldu bir tanemin, bu da bana yeter… Ama belli bir süre sonunda “dur oğlum, elleme yavrum, dağıtma bitanem” demekten ne yapacağını şaşırdım, onun için genelde Yiğit uyuyunca ya da geceleri yapıyordum.
      Bu görmüş olduğunuz kartlar benim eserlerim, bu el emeklerimi, gece gündüz vakit bulduğum kadarıyla yaptım, hepsine ayrı ayrı uğraşıp emek verdim, çok güzel bir meşguliyet oldu benim için. Bu kartlarda sadece fon kartonu, zarf ve yapıştırıcı masrafı var, geri kalan her şeyi evdeki malzemelerimden yaptım.

     Göndermeyi de şu şekilde yapmayı düşünüyorum; zarfları üzerine adresleri yazdım, kartları da ortaya karışık şekilde dizip rastgele, kimin kısmetinde ne varsa, isimleri görmeden zarfların içine koymayı düşünüyorum. Tabi daha sonra isim ve göndereceğim kartları bir yere yazıp 10 marifette yayınlamayı da düşünüyorum, kime ne gelmiş bilinsin diye.
       Bu etkinliğe katılıp yitirdiğimiz değerleri yeniden hayata geçiren ve saygı duyan herkese teşekkür ederim, ellerinize ve gönlünüze sağlık…

   

3 yorum:

 1. keşke ben de katılabilseydim ama çok geç haberim oldu :(

  YanıtlaSil
 2. yaşamladans hala katılabilirsin,
  sevgili sibel ben hepsini alsam olur mu? Çok beğendim.

  YanıtlaSil
 3. ayyy canlarım benim, hepsini alırsan ben diğer marifetçilere ne göndericem yahu :)

  yaşamladans eğer sende istersen sana da bir tane yapayım arkadaşım, nasılsa elim alıştı artık... Hadi ver adresini...

  YanıtlaSil

Canlarımın Güzel Düşünceleri...

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...